Energiahindade kasvuga on vaja leida soodsaimaid küttelahendusi. Hetkel vaieldamatult soodsaimaks lahenduseks on puuraukudega soojuspumba süsteem. Soodsatel tingimustel kulutatakse soojuspumba töötamiseks vähem energiat, kui soojuspump üle kanda suudab, siis on soojuspumbad võitnud majanduslikult põhjendatud populaarsust nii kütmisel kui ka jahutamisel. Tuleb vaid leida sobilik allikas, kust soojust ammutada. Korralikud soojuspumbad on võimelised saama ühest kW energiast 5,5 kW soojusenergiat.

Enamasti teostatakse suletud süsteemiga soojuspuurauke.

Energia ülekanne toimub ilma põhjavett välja pumpamata.

Puuraukude sügavused määrab ära rajamise asukoht.

Puuraukude koguse määrab ära hoone energiavajadus.

Puuraugud puuritakse spetsiaalse puurseadmega, paigaldatakse kollektrortorustik, mis täidetakse madala keemispunktiga vedelikuga ehk etanooliga.

Puuraugud tamponeeritakse peale torustiku paigaldamist.

Toruotsad viiakse läbi maja soojuspumba juurde kus need ühendatakse seadmega e. soojuspumbaga.

Kui on hoone piisavalt soojustada võib arvestada üldjoontes üks köetav ruutmeeter võrdub üks puurimise meeter.

Üha enam saavutab populaarsust suletud kontuuri paigaldamine puuritud

vaivundamentidesse. Kontuur kinnitatakse betooni sisse paigaldatava raudsõrestiku külge.

Süsteemi kasutatakse nii kütmiseks kui ka jahutamiseks ning on juba

tõestanud oma efektiivsust.

Soojusvaiad on oma olemuselt analoogilised tampoonitud soojuspuuraukudele, sest nad

puuritakse ja hiljem täidetakse vett mittejuhtiva materjaliga

Puuraukudega soojuspumbasüsteem kogub Eesti üha enam hoogu oma efektiivsuse tõttu.

Soojuspuuraukudega süsteemi eelised:

  • Kasutusmugavus;
  • Energiasäästlikus;
  • Ei riku haljastust;
  • Saab paigaldada ka väiksematesse hoovidesse.

Pakume oma klientidele täisteenust. Alates projekteerimisest kuni puuraukude rajamiseni ja soojuspumba paigaldamiseni.

NÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS
Veebileht puurkaev.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

Mis on küpsis?
Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest.

Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks.

Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:  
Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel.

Mis andmeid küpsistega kogutakse?
Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuuluvad eesnimi, perekonnanimi, emaili aadress, telefoni number ja vajaliku lahenduse kirjeldus. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid.
Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul.
Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks).

Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada.

Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist:
Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042

Kontaktinfo ja lisateabe saamine
Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Tarmo Eerik asukohaga Läänemaa, Haapsalu linn, Haapsalu linn, Haapsalu linn, Tihase tn 10, 90403 Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil +3725220080 või e-posti aadressil puurkaev@puurkaev.ee
Kolmandate osapoole kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt.
Me võime küpsiste kasutamise põhimõtteid muuta ilma ette teatamata. Lehekülje all olev kuupäev annab märku, millal on viimati põhimõtteid uuendatud. Kõik muudatused jõustuvad koheselt, kui küpsiste kasutamise põhimõtteid on uuendatud veebilehel.
30.08.2019